Последно посещение: Пон Сеп 27, 2021 3:02 am Дата и час: Пон Сеп 27, 2021 3:02 am

[ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Нещо , което се случва 
Автор Съобщение
Princess
Princess
Аватар

(View: Всички /В темата)

Мнение Re: Нещо , което се случва
от къде почва разрухата?

мислите че разрухата почва с падащите камъни ли?
с безхаберието?
с наглостта и безобразното мълчание?

не. не е така.

разрухата започва от сърцата.
тези, които са достатъчно мъртви или обвити в лой и плесен, така че да не допускат нищо да достигне до тях.
разрухата почва в главите.
тогава, когато безразличието се е настанило там и единствената мисъл , която го пресича е :

мен това не ме засяга.

разрухата, не е непременно визуалното отражение. то е следствието, на онова , което носим в себе си.
разрухата е егоизмът и дебилността, които се свеждат до : не съм от тия как` Сийке и до нови сандалки от мола.
разрухата е Вуте да е зле.
разрухата е да запаля къщата си, за да изгори плевнята на съседа.
разрухата е на стола и на масата до теб, когато си ангажиран социално и граждански за 30 секунди, а после си лягаш в леглото , защото утре ще подпишеш нова кауза и ще забравиш за вчерашната.

там е разрухата.
в душите ни, в които не са останали никакви ценности.

едва след това идват порутените черкви, които дразнят очите ни, докато ги подминаваме на път за курорта с репликата:

какво безхаберие от страна на държавата.

забравяйки, че държавата това сме ние.
и презумпцията , че няма държава без закони и закони без държава.

както и това , че

каквото сме посели, това ще жънем.

sowhat

Чет Яну 27, 2011 10:01 am Профил
Princess
Princess
Аватар

Мъдростта не е истински мъдра, когато въздъхва многознаещо с книжно униние и ти насажда философски угризения.
Тъгата не е истински тъжна, забъркана в коктейли на Мелпомена и Ерато и изпита с драматизъм в сценичните костюми.
Сърцето не е истинско сърце, когато е застинало в миокардна апатия и е затиснало в безпулсова прегръдка изнемощелите чувства.
Човечността не е истинска човечност, когато е предназначена само за ютийно приглаждане на озъбен примитивизъм.
Болката не е истинска болка, когато е блудница на разгоненият егоизъм и боли от натъртено самолюбие.
Очите не са истински очи, когато заобикалят тривиалната пошлост, а настояват да изскубнат истини, които не могат да понесат.
Разкаянието не е истинско разкаяние, когато не идва навреме...
За жалост!

[b]
[/b]

frina

Пет Яну 28, 2011 10:28 am Профил
Site Admin
Site Admin
Аватар

Здрасти ГЪЗ!!!

Когато случайно имаш наистина лош ден и просто искаш да си го изкараш на някой, направи го но не на някой който познаваш а някой който не познаваш.
Всичко започна когато един ден си седях на бюрото и си спомних за телефонен разговор който трябваше да проведа а бях забравил. Намерих номера и позвъних. Вдигна мъж който каза:
- Ало?
- Здравейте, аз съм Крис. Мога ли да говоря с Робин Картър?
Неочаквано телефона ми беше затворен. Не можах да повярвам че някой може да бъде толкова груб. Намерих верния номер на Робин и и се обадих – бях разменил последните две цифри на номера. След като свърших разговора с нея отново набрах „грешния" номер. Когато някой от другата страна ми вдигна, аз извиках
- Ти си ГЪЗ!!! - и затворих.

Записах си номера с думичката „ГЪЗ" до него и го прибрах в чекмеджето на бюрото. На всеки няколко седмици когато плащах сметки или просто имах наистина лош ден аз звънех на този номер и крещях в слушалката „Ти си ГЪЗ!!!". Това винаги ме успокояваше. Когато програмата „Разбери кой звъни" се появи и в нашия район си замислих че моето терапевтично „Ти си ГЪЗ!!!" трябва да спре. Така че отново му се обадих и казах:
- Здравейте, аз съм Джон Смит от телефонната компания. Обаждам ви се за да разбера дали се интересувате от нашата програма „Разбери кой звъни".
- НЕ! – извика той и ми затвори. Веднага го набрах отново и му казах
- Защото си ГЪЗ!!!
...
Един ден бях до супермаркета чакайки да се освободи място за паркиране. Някакъв пич с черно БМВ ме изпревари и паркира на мястото за което търпеливо чаках. Натиснах клаксона и се разкрещях че аз чакам за това място. Идиота не ми обърна никакво внимание. Тогава забелязах табелката „Продава се" залепена на прозореца така че си преписах телефонния номер от нея. След няколко дни, точно след като звънях на първия „ГЪЗ"(сложил съм си номера му на бутоните за бързо набиране), си помислих че не е лоша идея да звънна на беемве гъза също.
- Ало, вие ли сте човека който продава черно БМВ?
- Да. Аз съм.
- Можете ли да ми кажете къде мога да видя колата?
- Разбира се. Аз живея на 1802 Запад, 34-та улица. Жълта къща и колата е паркирана точно отпред.
- Извенете, вашето име е?
- Казвам се Дон Бъргмайер. - отговори ми той.
- Дон, по кое време сте си вкъщи?
- Всеки ден след 17.00.
- Слушай Дон, мога ли да ти кажа нещо?
- Да?
- Дон, ти си ГЪЗ!!! - и затворих. Добавих номера му в бутоните за бързо набиране.
Сега, когато имам лош ден, имам и двама гъзове на които да звъня. След няколко месеца ми дойде идея. Звъннах на гъз N1:
- Aло? – попита той.
- Ти си ГЪЗ!!! – но не затворих.
- Още ли си тук? – попита той.
- Да, тук съм – казах аз.
- Спри да ми звъниш!! – изкрещя той.
- Нама пък! – изкрещях му и аз.
- Кой си ти? – проклинаше той
- Казвам се Дон Бъргмайер.
- Така ли? И къде живееш?
- 1802 Запад, 34-та улица, ГЪЗ ТАКЪВ! В жълта къща и черния ми баварец паркиран отпред.
- Ей сега идвам Дон. По добре почни да си пееш молитвите! – заплаши ме той.
- Мухаха! Като че ли ме е страх от теб ГЪЗ смотан!
След това звъннах на гъз N2:
- Aло? – каза той.
- Здрасти бе ГЪЗ сплескан – казах аз, отново без да затварям.
- Само да те намеря... – се развика той.
- И? – прекъснах го аз – Какво ще направиш?
- Ще те спукам от бой!
- Е, значи това е твоя шанс – казах аз – Ей сега идвам да видим!
След което затворих и незабавно се обадих в полицията и им казах че живея на 1802 Запад 34 улица, и в момента се прибирам за да убия моя любовник. След което звъннах в Новините на 9 канал за да ги уведомя че двама гейове се бият на 1802 Запад, 34-та улица. Бързо отидох до колата и тръгнах към 34-та улица. Там имаше двама задници които се пребиваха от бой пред 6 патрулки, полицейски хеликоптер и репортерски екип от новините!

Пет Яну 28, 2011 5:48 pm Профил Facebook Сенат Гласът на блогъра
Princess
Princess
Аватар

По/д/слушано

Въдвори се нова мода
в скъпичката ни държава –
слушан вече е народа
от властта, че заслужава...

Вместо дупки да запушва,
улични или бюджетни,
пò е важно да подслушва
разни клюки тя и сплетни.

За какво да се тормози,
щом готов е „матрияла”?
Рейтинг най се пълни с пози,
подплатени с ала-бала.

Ала-бала по екрани,
пък народът нека псува...
С ала-бала власт се храни –
власт, що слуша, но не чува.
----

Сапунен /СеРе/ сериал

Не е на мода досието.
Кой бил доносник, кой агент,
разбра се... Върху сересето
е вече модният акцент.

Изпъчи Яне гръд юнашка,
от медийна любов облян,
па с плам размаха гола флашка
в корава резесерска длан.

Фидосова, Цветанов, Танов -
в ръцете всички ги държи.
Дори самият Бойко хванат
е в далавери и лъжи...

И пак народната несрета
е неглижирана съвсем.
А с разни мазни сересета
народа правят на серсем.

4erGologan

Вто Фев 01, 2011 10:39 am Профил
Princess
Princess
Аватар

Тайните на звездите

Честна дума или красиви измислици

"ДА ЖИВЕЯТ МИНЕРАЛНАТА ВОДА, 10-ЧАСОВИЯТ СЪН И ЗЕХТИНЪТ!" ИЛИ: "НЕ ПУША И НЕ ПИЯ, ХРАНЯ СЕ ЗДРАВОСЛОВНО И МНОГО СЕ ДВИЖА." ДА, БЕ, ДА! МАНТРАТА НА ЗВЕЗДНАТА КРАСОТА СКОРО ЩЕ ЗАПРИЛИЧА НА РАЗВАЛЕНА ГРАМОФОННА ПЛОЧА

Три са начините, по които дивите прикриват пристрастеността си към техническия преглед в „сервиза“ на пластичния хирург и замяната на някои части със силиконови, както и инжекциите с ботокс. Първият е признаване на по-малката от двете злини (разбирай истини). Вторият - пикантни детайли, които поддържат жив интереса към „скромните“ им особи. Например рецепта от тоалетката на мама (в краен случай може и от сандъка на баба) или някоя екзотична измишльотина, от която на активистите на PETA - организация за защита на животните - им се изправя косата. Третият начин е кохортата от дерматолози, визажисти и стилисти, благодарение на която цялата тази красота “цъфти и връзва“ 365 дни в годината по 24 часа в денонощието.

ИКОНОМИЧНО
Заслуга за непомръкващата красота на Кайли Миноуг има не скалпелът, а кремът Cold Cleanser на Pond’s за 4 лири стерлинги, който още навремето ползвала майка й. Което е малко странно, ако съдим по безупречния овал на попдивата. „Наследството“ на Мена Сувари от родителката е сок от алое, с който кожата се маже след душ. Дженифър Анистън също го раздава скромно. Мие се със сапун на Neutrogenа, а след това нанася серум и крем на Dr. Hauschka. И никога не забравя за слънцезащитен крем със SPF 30. На практика това значи, че за поддържане на младостта харчи не повече от 50 долара на месец.

КЪДЕ ОСТАНАХА ПРИНЦИПИТЕ?
Анджелина Джоли не вярва в псевдонаучни и нискобюджетни начини за подмладяване. Затова не само набляга на козметика с екстракт от черен хайвер, но и се маже с морския деликатес от главата до петите. Май съвсем не й е жал за многострадалните рибки (освен ако хайверът не е добиван от специални рибни ферми), нито пък се интересува от кремчета на растителна основа. Ел Макферсън пък да вземе да пие прах от рог на носорог, след което природозащитниците я погват. Тялото, както още наричат австралийката, даде заден ход, като заяви, че купува от китайските лечители само билки и се подлага на акупунктура.

КОТЕШКА РАДОСТ
Всички знаем за медено-соления скраб, забъркан в кухнята. Но Кристи Бринкли бие всички рекорди. За свежа и сияеща кожа ексмоделът използва... пълнители за котешка тоалетна, но не от силикон, а от бентонит – вид глина. Малките гранули отлично полирали кожата, а „пилингът“ излизал евтино. Рецептата на Сара Джесика Паркър също не се нуждае от коментар. Когато звездата от „Сексът и градът“ почувства, че Т-зоната мазно блести, попива себума с... тоалетна хартия. „Действа не по-зле от специалните матиращи салфетки“, кълне се актрисата. Добре поне, че не използва за целта еднократни покривала за тоалетна чиния.

НАЙ-ДОБРОТО - САМО ЗА ВЪЗРАСТНИ
Тайната на Дженифър Анистън за бързо, евтино и вкусно отслабване е детска храна. Ако се замисли човек, има резон. Малките бурканчета съдържат балансирани съставки, а порциите са дозирани. Но рано или късно меката храна води до стомашно разстройство. Да не говорим, че не е хубаво да се взема от залъка на децата. Лиз Хърли също се заиграва с пластмасови прибори от детски кухненски комплект. „Много са неудобни за хранене. Постоянно се чупят, когато се опитвам да си отрежа парче месо. Затова се ограничавам със зеленчукови супи и салата“ - твърди актрисата. Още трябват желязна воля, личен треньор и приклякания в стила на японските борци сумо. Май последното се отнасяше за Хайди Клум, но едва ли има значение.

P.S.
Ех, момичета, момичета! Ще се направим, че ви вярваме. В крайна сметка и вие, както всяка жена, се боите от старостта и без великолепната работа на оператора, осветителя и гримьора (да не забравяме и фотошопа) сте заникъде. Не можем да ви отречем едно обаче. Някои от „земните“ ви признания предизвикват симпатия. Най-добрата възможна стратегия – признаване на половината истина, следва Кайли Миноуг. Тя отрича някога да си е правила лифтинг, въпреки че от снимките й по време на посещението в Китай преди 3 години, където рекламира колекцията си бански, личеше, че кожата й е пренатегната до n-та степен.
„Опитайте се да откриете на моето лице следи от операция – пали се тя в интервю. (Все едно не знаем, че от ендоскопския лифтинг белезите са в окосмената част на главата.) - Никога няма да легна под ножа, защото ще престана да бъда себе си.“ За инжекциите с ботокс признава с половин уста, като твърдо е решена да ги прекрати. (Дали?) Къртни Лав също предприе отвличаща вниманието маневра. Наскоро певицата се подмлади със стволови клетки, добити чрез липосукция и инжектирани обратно. Достойно за уважение е признанието на Деби Хари. Солистката на групата Blondie не крие, че редовно си инжектира хормон на растежа, а през 70-те се е подложила на курс с ембрионални клетки от овце.

Свобода Сидерова

Вто Фев 01, 2011 2:10 pm Профил
Princess
Princess
Аватар

На моята свекърва

Твоя кръст днес целувам и сядам до него.
Закъснях. За смъртта ти от други научих.
Сигурно тъй реши, че не ми е потребно
и не ми прати вест. Ни по син, ни по внуче.

Или просто си искала аз да запомня
не старица покорна, съвсем ослепяла,
а онази жена– силна, пъргава, волна,
дето цяла нощ плака при нашта раздяла.

Помня утрото, майко. С очите подути,
с двата сака багаж и с компас-черна нужда.
Ти-до мен, но далечна. Запази син, внуци,
мен прежали...Е, син-пелин, но снаха-чужда.

Не се сърдя. Не съдя. И няма в мен злоба.
Майка съм. Имам син. Теб добре те разбирам,
но синчето ти-не!!! Татко му ревна в гроба
мен да върне, а той просто...пи чаша бира

и на третия месец до друга бе весел.
Две по десет години за ден изгоряха-
дом, семейство, родина...Е, тук турих пепел,
а самотните нощи праха разпиляха.

Много път извървях. Много време измина.
Тук, на фронта, врагът ме спаси от погрома.
Жив дере, но лекува животът в чужбина
и изпира с белина най-черния спомен.

Ти не сдаде тила. Не предаде децата.
Слава Богу (и теб!), те пораснаха здрави.
Тази среща на свещи с букет е цената.
Твоят път свърши тук. Моят там продължава.

Kръстa днес ти целувам и тръгвам обратно
с кръст в сърцето, където не беше ти първа,
но, макар, че синът ти е бивш безвъзвратно,
си оставаш завинаги Мойта свекърва!

Петя Божилова

Чет Фев 03, 2011 8:46 am Профил
Princess
Princess
Аватар

Сватбен блус

С мъжа ми сме на сватба на негов колега. Започват някакви танци, хора, не знам си какво. В един момент изведнъж ни връхлетява онази разтърсваща песен на Ингрид
I will not die
. Младоженецът дотичва при нас с насълзени очи и тревожна физиономия и казва на мъжа ми. „Виж сега, моля те, отиди и покани ей онова момиче с червената рокля. Моля ти се, на живот и смърт е. Аз на ... пари му давах, ама него го е страх от жени в червени рокли, идиот! “ После ме целува по бузата: „Ти не се сърди. Не стига, че се женя и не мога да я поканя, но и никой друг не я кани, защото всички знаят, че иначе си е с мен. Ще ми се разсърди завинаги и кво после, а? Не се сърди.“ Целува ме и по другата буза, след което изтичва да си танцува с булката. Мъжът ми става да кани червенороклята. Тя се поусмихва и приема. Всички танцуват, а аз седя самичка на масата и с ледено изражение парирам благодарствените погледи, които младоженецът ми праща над рамото на невястата. Не се сърдя, ама ми се плаче за това момиче.
Мъжът ми после каза, че онази с червената рокля била с убийствен парфюм.

Ирина

Пет Фев 04, 2011 10:12 am Профил
Site Admin
Site Admin
Аватар

Сл. Трифонов не бил болен; правел нова телевизия

Петък, 11 Февруари 2011

Водещият искал да направи собствена телевизия след няколко месеца и вече дори намерил нужния екип за целта; според запознати обаче стартът й неслучайно щял да е в предизборна година.

Слави Трифонов не е болен от пневмония, както писаха повечето медии, а работи върху нов проект, разкрива сайтът Razkritia.com. Дългия, който е изключително амбициозен и работлив, искал да стартира собствена телевизия след броени месеци и вече дори намерил нужния екип за целта. Разбира се, това не означава, че той ще се откаже от своето шоу по БТВ. Говори се още, че учиндолецът правел всичко възможно, за да затвърди позициите си в медията и доказателство за това било новия му формат „Lord of The Chefs”, който скоро ще бъде представено на българските зрители.

Слуховете разнасят, че Слави Трифонов нарекъл своята телевизия Тв Шоу България и стратегията му за привличане на внимание била съвсем проста - щял да наблегне предимно на комедийни и публицистични програми, повечето направени от самия него. Трифонов хвърлил доста средства, за да закупи чужди продукции и се надявал те да имат голям успех.

Именно новият проект на Слави бил причина той да отсъства от ефир. Дългия искал да се съсредоточи на спокойствие върху новите си цели и желанието му било да направи добър старт. Някои запознати обаче твърдят, че новата телевизия неслучайно се подготвяла в предизборна година.

Съб Фев 12, 2011 10:54 am Профил Facebook Сенат Гласът на блогъра
Site Admin
Site Admin
Аватар

Колекционерските коли на бъдещото

Повечето хора използват колите за ежедневните си дела. Но не и колекционерите. За тях колата е едно съкровище. Те я купуват като инвестиция.
Така например, през май 2010 г. анонимен купувач заплати рекордните 30 млн. долара за Bugatti Type 57SC Atlantic от 1936 г. (на снимката). Предишният собственик купил колата за 59 хил. долара през 1971 г., което представлява 17% годишна доходност.

Затова днес ще Ви представим автомобилите, произведени през последните 20 г., които са с най-голям шанс да се превърнат в новото Bugatti от 1936 г. в една класация на CNBC.

10. Dodge Viper
Производство: 1992-2010
Максимална скорост: 325 км/ч
Цена: 90 - 100 хил. долара

9. Corvette ZR1
Производство: 2009 - продължава и до днес
Максимална скорост: 330 км/ч
Цена: 90 - 100 хил. долара

8. Mercedes-Benz SLR McLaren
Производство: 2003 - 2010 г.
Максимална скорост: 335 км/ч
Цена: 450 хил. долара

7. Ford GT
Производство: 2005 - 2006 г. (общо 4038 броя)
Цена: 150 хил. долара

6. Porsche Carrera GT
Производство: 2004 - 2006 г. (общо 1270 броя)
Цена: 400 хил. долара

5. Lamborghini Reventón
Производство: 2004 - 2006 г. (общо 20 броя + 1 за музея на компанията)
Максимална скорост: 339 км/ч
Цена: 1.6 млн. долара

4. Bugatti Veyron
Производство: 2005 - продължава и до днес
Максимална скорост: 407 км/ч
Цена: 1.7 млн. долара

3. Ferrari Enzo
Производство: 2002-2004 г. (общо 399 броя)
Максимална скорост: 349 км/ч
Цена: 670 хил. долара

2. Ferrari F40
Производство: 1987 - 1992 г. (общо 1315 броя)
Максимална скорост: 323 км/ч
Цена: 400 хил. долара

1. McLaren F1
Производство: 1992-1998 г. (106 броя)
Максимална скорост: 386 км/ч
Цена: 1 млн. долара

А познайте коя искам аз :mrgreen:

Пон Фев 14, 2011 8:40 am Профил Facebook Сенат Гласът на блогъра
Sorceress
Sorceress
Аватар